Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
باشگاه ورزشی

                   با ما همراه باشید:

باشگاه ورزشی تیاراباشگاه ورزشی و آموزشباشگاه ورزشی و آموزش

 باشگاه ورزشی تیارا کلاس های ورزشی و آموزشی از جمله تی آر ایکس، ایروبیک، پیلاتس، زومبا، باراسل، حرکات موزون ایرانی، عربی و ترکی برای بزرگسالان و کودکان و همچنین برای لاغری و تناسب اندام بانوان محترم ارائه میدهد. این کلاس ها زیر نظر استاد مجرب تدریس می شوند. کلاس ها در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر و تمام روزهای هفته در 4 جلسه، 8 جلسه یا 12 جلسه در ماه به منظور راحتی دوستداران این کلاس ها تشکیل میشوند. کلاس های حرکات موزون مخصوص مراسم عروس و داماد بطور خصوصی ارائه میشوند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و یا مشاوره برای انتخاب کلاس ورزش و آموزش مناسب برای شرایط شما با مجموعه زیبایی تیارا 22838940 داخلی 3 تماس حاصل فرمایید.

 

زومبا

این ورزش که کامـــلا هـــــوازی می باشد، تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های  حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام یا هر نـــــوع استخــــوان بندی میگردد در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالانس بوده وهیچ فشاری بر روی مفاصل ومناطق حسـاس مثل زانوها،  آرنجها، مچ دست و پا وارد نمی شود . این حرکـــات با ریلکســـی کامــل و نشاط سرشار حاصل از دم و بازدم مناســــب و فرصـــت کافی برای انجام درست  حرکات، موجب چربی سوزی آهسته ولی مستمر گشته و تبدیـل انرژی به جای از دست دادن آن را حاصل می گردد .ناگفته نماند که انجام درست حرکــات و فراگیـــری پایه ای و اساسی این سبک، هنــرجو را قــادر مــی سازد که با  انــواع سبــکها و ریتمها ارتباط نزدیــک برقرار کرده ضــمن شناخت اندامهای خود، براحـتی هر نوع سبــک دیگری  را با اعتماد به نفس کامل انــجام دهد .

زومبازومبا

 

در اینجا برخی از دلایل مفید بودن زومبا را بیان خواهیم کرد:

- ورزش ترکیبی. ریتم های متناوبی مانند سالسا، هیپ هاپ و حتی رقص باله در یک مرحله 5 دقیقه ای زومبا وجود دارد و کشیدگی طبیعی عضلات بدن به حداکثر می رسد.

- سوزاندن کالری. این نوع ایروبیک برای قلب و ریه ها نیز بسیار مفید است، و حدود 450 کالری در هرساعت ، سوزانده می شود.

- ماهیچه های اصلی. زومبا بر روی ماهیچه ها و عضلات شکم، پشت، باسن و ران که ماهیچه های اصلی بدن هستند کار می کند و موجب تناسب اندام می شود.

جوانب مثبت و منفی زومبا

یکی از طرفداران زومبا، هفته ای یک روز به مدت یک ماه در کلاس های زومبا شرکت کرد. او فرد بسیار فعالی بود و بقیه ایام هفته به انواع مختلفی از ورزش ها می پرداخت. او میگوید:«زومبا شامل حرکات یکنواخت و ریتمیک میباشد، و ممکن است انجام منظم حرکات برای کسانی که به تازگی این ورزش را شروع کرده اند کمی سخت باشد. البته برای افراد تازه کار، کلاس هایی در سطح ساده تر نیز وجود دارد.»

زومبا مانند ایروبیک ، باعث سوزاندن کالری و فرم دهی اندام بدن می شود. زومبا ورزشی گروهی و شاد است و برای کسانی که محیط های با نشاط و پر شور را دوست دارند، بهترین انتخاب است. اجرای حرکات سریع این ورزش ، برای کسانی که چاق هستند و یا به دلیل مشکلات بدنی و یا سلامتی، نمی توانند به سرعت عمل کنند، مقداری سخت است و از نقاط ضعف زومبا  بشمار می رود.

نکاتی برای شروع کلاس های زومبا

به افرادی که مشکلات بدنی و یا سلامتی، دارند توصیه می شود برای شروع این ورزش مانند هر ورزش دیگر با پزشک خود مشورت نمایند.

در اینجا نکاتی است که می تواند در شروع کلاس ها، به شما کمک کند:

- برای مبتدی ها. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید در این کلاس ها شرکت کنید ، بهتر است در کلاس های مبتدی شرکت کنید. کلاس هایی به نام گلد زومبا و آکوا زومبا وجود دارد که حرکات، ساده تر و آرام تر است و برای افراد مسن و تازه کار، مناسب است.

- گرم کردن بدن. حتما قبل از شروع حرکات تند ، باید برای گرم کردن بدن ، حرکات نرمشی و در انتها ، برای خنک کردن بدن،  حرکات کششی صورت گیرد.

- احساس راحتی. برای ورزش باید لباس و کفش راحت بپوشید. زیرا پوشیدن کفش نامناسب ممکن است به پاها فشار وارد کند.

- آب همراه خود داشته باشید. در مدت زمان ورزش ، میزان آب بدن باید حفظ شود.

کلاس های زومبا بهترین انتخاب برای سوزاندن کالری اضافی و رسیدن به تناسب اندام، در یک محیط کاملا شاد و دوست داشتنی است. اجرای حرکات زومبا علاقه شما را به این ورزش بیشتر خواهد کرد.

تی آر ایکس (TRX)

تی آر ایکس چیست؟تی آر ایکس چیست؟

به نوعی از تمرینات مقاومتی و قدرتی گفته میشود که بوسیله معلق کردن بدن شخص ورزشکار بوسیله ابزاری شامل بند, دستگیره ,... به نام TRX انجام میشود و از ابتکارات ارتش امریکا میباشد . مقاومت اصلی در این نوع تمرینات وزن بدن خود شخص میباشد.         (Body weight training) اکثر حرکات در این نوع سیستم تمرینی از نوع حرکات ترکیبی و چند مفصلی میباشند که نقش بسزایی در افزایش قدرت و سوزاندن چربی و کاهش وزن دارد. تئوری اصلی این تمرینات بر این اساس میباشد که بدن انسان مانند یک ماشین عمل میکند و تقویت عضلات بدن باید به صورت یک مجموعه و با هماهنگ کردن مغز با کل بدن صورت پذیرد. اهداف اصلی این نوع تمرینات افزایش کلی قدرت عضلانی,حجم عضلانی ,استقامت عضلانی , چربی سوزی , انعطاف پذیری , تعادل وهماهنگی سیستم عصبی و عضلانی و... میباشد. یکی دیگر از مزایای Suspension Training تقویت عضلات مرکزی بدن و عضلات شکمی میباشد که نقش اصلی را در بهبود وضعیت بدنی و پیشگیری از آسیب دارند که همین باعث شده که مورد توجه تمامی افراد بخصوص ورزشکاران حرفه ای در رشته های مختلف ورزشی قرار بگیرد و در برنامه های آماده سازی ورزشکاران گنجانده شود. . این سیستم تمرینی با شدت قابل تنظیم با توجه به اهداف و سطح آمادگی ورزشکار و با توجه به گروهی و مهیج بودن و همچنین مزایای اثبات شده آن برای تمامی ورزشکاران از مبتدی تا حرفه ای توصیه میشود.

پیلاتس

پیلاتس ﺳﯿﺴﺘﻢ ورزﺷﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ در ﺳﺎل ١٩٢٠ ﺗﻮﺳﻂ ژوزف ﭘﯿﻼﺗﺲ ﭘﺎﯾﻪ ﮔﺬاری ﮔﺮدﯾﺪ اﯾﻦ ورزش در اﺑﺘﺪا ﺗﻮﺳﻂ ژوزف ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻋﻠﻢ ﮐﻨﺘﺮل ﺑﺪن ﻧﺎم ﮔﺬاری ﺷﺪه ﺑﻮد ﮐﻪ ﭘﺲ از ﻣﺮگ وی ﺑﺪﻟﯿﻞ اﺣﺘﺮام و ﺣﻔﻆ ﯾﺎد و ﺧﺎطﺮه او ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺎزﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻧﺶ ﺑﻪ ﻧﺎم ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻣﺘﺪاول ﺷﺪ. روش ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻣﺘﺸﮑﻞ از ورزﺷﮫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻤﺮﮐﺰ روی ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ اﻧﻌﻄﺎف و ﻗﺪرت در ﺗﻤﺎم اﻧﺪاﻣﮫی ﺑﺪن دارد ﺑﺪون اﯾﻨﮑﻪ ﻋﻀﻼت را ﺣﺠﯿﻢ ﮐﻨﺪ ﯾﺎ آنها را از ﺑﯿﻦ ﺑﺒﺮد. اﯾﻦ روش ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ از ﺣﺮﮐﺎت ﮐﻨﺘﺮل ﺷﺪهای ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪه ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﺑﺪن و ﻣﻐﺰ ھﺎرﻣﻮﻧﯽ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ اﯾﺠﺎد ﮐﺮده و ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﺑﺪن اﻓﺮاد را در ھﺮ ﺳﻦ ﺑﺎﻻ ﻣﯽ ﺑﺮد.

معمولاً، انسان‌ در دوران كودكي از نعمت رشد طبيعي و متعارف جسماني برخوردار است، اما با شروع دوران بلوغ، جسم افت كرده و شانه‌ها خميده مي‌شوند، عضلات شل و آويزان شده و نيروي بدنی به‌شدت کاهش می‌یابد. برای حفظ نیروی بدن ورزش‌های متفاوتی طراحی شده‌اند و پیلاتس یا کنترولوژی نیز یکی از این ورزش‌ها است.

علمِ كنترل بدن، نامی است که ژوزف پيلاتس برای اين ورزش انتخاب کرده بود ولی پس از مرگ وي، برای احترام و حفظ خاطره او بازماندگانش نام پیلاتس را برای این ورزش متداول کردند. پيلاتس سيستم ورزشي است كه در سال 1920 توسط ژوزف پيلاتس پايه گذاري گرديد. روش تمريني پيلاتس، متشكل از ورزش‌هایی است كه تمركز روي بهبود انعطاف و قدرت در تمام اندام‌های بدن دارد بدون اينكه عضلات را حجيم كند يا آن‌ها را از بين ببرد.

پیلاتسپیلاتسباراسل

باراسل عبارتست از بخشی از تمرینات باله شامل حرکات قدرتی-کششی که بصورت مداوم بر روی عضلات نزدیک شونده و دور شونده کار می کند. بدلیل تداوم حرکات تعبیر تمرین استقامتی نیز می تواند از آن کرد. تمرینات باراسل باعث افزایش انعطاف پذیری، کاهش سایز و تناسب اندام میشود.

باراسل، این راهی است برای نرم کردن و عضلانی شدن متناسب با آناتومی بدن. همچنین راهی است برای تصحیح حالات بد بدن و تسکین درد ها. نه از نظر وزن بلکه از نظر سایز. چرا که اگر عضلانی شویم، با کشیده شدن پا، دست ها و سر، مانند بالرین ها عضلانی می شویم. و با انجام حرکات به این شکل، ماهیچه ها کشیده می شوند و نه حجیم.


فواید رشته ورزشی باراسل:
 1.برای جلوگیری از دردهای مفصلی و سیاتیکباراوسلباراوسل
2.برای رفع پادرد
3.برای صاف شدن پشت
4.براي باریک کردن اندام

هیپ هاپهیپ پاپهیپ پاپ

این ورزش ترکیبی شامل حرکات مدرن ایروبیک می باشد و ایجاد شادی و هیجان بی اندازه می نماید.در ضمن کمک چشمگیری به کاهش وزن افرادی که تمایل به انجام ورزش روزمره ندارند، می نماید. هیپ هاپ یکی از هنر های هفت گانه انسان است که سرشار از احساس ، تمرکز و هیجانی است که همراه با حرکات موزون بدن و ریتم موسیقی به صورت هماهنگ به نمایش در می آید.

حرکات موزون ایرانی

تاریخ رقص ایرانی تا هزاران سال پیش از میلاد مسیح امتداد می‌یابد. یافته‌های باستان‌ شناسی در مناطق مختلف ایران گویای وجود و اشاعه رقص به عنوان یک آیین اجتماعی در سرتاسر امپراتوری ایران باستان است. آیین میترا یا مهرپرستی که در بستر جغرافیایی ایران بوجود آمد شامل عادات و آیین‌های بود که همراه با رقص اجرا می‌شده‌اند. گونه دیگری از رقص‌های ایرانی نیز در این دوران با توجه و تکیه بیشتری بروی فناوری رقص آغاز شد که «رقص سنتی ایرانی» نام گرفت و تلفیقی بود از رقص‌های فولکلر ایرانی و رقص‌های درباری دوران قاجار که همراه با موسیقی سنتی ایرانی اجرا می‌شدند.

حرکات موزون عربی

رقص عربی که در غرب به رقص شکم و یا اورینتال شهرت دارد، رقصی عموماً ویژهٔ زنان است. شاید اطلاق نام رقص شکم به این نوع رقص چندان بامسمی نباشد چرا که در این نوع رقص اکثر قسمت های بدن به کار گرفته شده و مهمترین حرکت های این رقص، حرکت‌های باسن است. تاریخ ظهور و محل بومی این رقص نامشخص است. مستنداتی که به این نوع رقص اشاره کرده اند بیشتر به دو قرن اخیر مربوط می شود.

 

باله / باله ژیم

در این کلاس ها دو هدف دنبال می شود . یکی مسئله ورزش هنر جویان که شامل حرکات کششی ژیمناستیک می باشد . که در این حرکات تأثیر زیادی در رشد قد هنر جویان، ساخته شدن عضلات بدن، قوی شدن استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان در سنین بالا و تناسب اندام فوق العاده  در سنین بعدی برای هنر جویان به دنبال دارد . مسئله دیگر آموزش حرکات موزون و نمایشی می باشد . این حرکات تماماً ترم بندی شده مطابق با آخرین متد های روز دنیا تنظیم گردیده است. بدون محدودیت سنی باله را شروع نمایید .

بالهباله

ژیمناستیکژیمناستیکژیمناستیک

ژيمناستيک تنها رشته ورزشي است که کارآموز ازسن خردسالي بايد تمرينات آن را بياموزد، حرکات و تکنيک در اين رشته ورزشي را فرا بگيرد و از خردسالي و کودکي آموزش ببيند. ورزش ژيمناستيک علاوه بر اين که براي کسب آمادگي جسماني، سلامتي وعادت کودکان  به  ورزش کردن  مناسب  است، فرصتي هم  براي محک زدن و استعداديابي کساني که  مستعد ورزش قهرماني هستند را فراهم مي آورد. ژيمناستيک يکي از رشته‌هاي ورزشي بسيار جذاب و پرتحرک است که طرفداران خاص خود را دارد و تقريباً همه مردم دنيا از ديدن حرکات آکروباتيک ژيمناست‌كاران بر روي اسباب‌ها و وسيله‌هاي مختلف آن لذت مي‌برند. اعتماد به نفس بالا در انجام حرکات سخت در ورزشکاران ژيمناستيک بدست مي‌آيد که مي‌تواند در زندگي عادي اين افراد بسيار موثر باشد و بدن عضلاني، قدرت بالا، راه رفتن و نشستن درست در طول زندگي نيز از مزيت‌هاي اکتسابي اين ورزش تماشايي و پرطرفدار است.

حرکات موزون باباکرم

در میان رقص های فلوکلور ایرانی، رقص " باباکرم " ویژگیهای خاصی دارد و منحصرا توسط مردان اجرا میشود. در " باباکرم " از رقص شانه و کمر استفاده میشود و رقاص لباس سیاه و سفید جاهلی بر تن میکند و معمولاً لنگی را بر گردن آویزان کرده و از آن در طول اجرای رقص استفاده میکند. رقص بابا کرم بازمانده از دهه 1320 شمسی و از رقصهای به اصطلاح " کوچه بازاری " و " تخته حوضی " است که بسیار مورد محبوبیت قرار گرفته. هایده کیشی پور، استاد رقص ایرانی داستان بابا کرم را اینطور تعریف می کند: « داستان بر می گردد به زمان رضاشاه و ماجرای کشف حجاب. یکی از این خانم های شازده، باغبان مسنی داشت به نام بابا کرم. هر وقت خانم به باغ می آمد باغبان را صدا می کرد: بابا کرم چطوری؟ این باغبان به تدریج عاشق این خانم می شود و بعد از مدتی که خانم به فرنگ سفر می رود، بابا کرم از عشق اون می میرد. همین می شود که در اذهان مردم بابا کرم به عنوان یک مرد عاشق شکل می گیرد و آن رقص هم در آن زمان نشان دهنده حرکات یک مرد عاشق بوده در واقع بابا کرم از نمادهای نشان دهنده عشق مرد ایرانی به معشوقه اش هست کسی که بخاطر دوری از دختر مورد علاقه اش جانش را از دست میدهد این آهنگ برای اولین بار با صدای حسین همدانیان اجرا شد که از آهنگهای فلوکلور ایرانی به حساب می آید.